Uncategorized

US Open 2024 na żywo: najnowsze informacje z 4. dnia: zwycięstwo Sinnera i Swiatek, Alcaraz w dalszej części

Aktualizacja singla mężczyzn

• Po pokonaniu w pierwszej rundzie rozstawionego z numerem 11 Stefanosa Tsitsipasa, Thanasi Kokkinakis uległ Nuno Borgesowi w trzech setach 6-4, 7-5, 7-5.
  • Alex de Minaur (10) ma dwa sety przewagi nad Otto Virtanenem 7-5, 6-1.
  • Jack Draper (25) jest coraz bliżej wygranej w trzech setach z Facundo Díazem Acostą, prowadząc 6-4, 6-2, 5-2.
  • Flavio Cobolli (31) wyrównał wynik meczu z Zizou Bergsem na jeden set, a David Goffin dokonał tego samego wyczynu w meczu z Adrianem Mannarino.
  • Gabriel Diallo wygrał pierwszego seta z Arthurem Filsem (24) 7-5.

Rybakina się wycofuje

Mistrzyni Wimbledonu 2022 Elena Rybakina (4) wycofała się z US Open z powodu kontuzji, dając francuskiej kwalifikantce Jessice Ponchet darmowy przejazd do trzeciej rundy.

Ponchet zmierzy się ze zwyciężczynią dzisiejszego meczu na Louis Armstrong pomiędzy Caroline Wozniacki i Renatą Zarazúą.

Pegula pokonuje Kenina

Jessica Pegula (6) wygrała swój 15. mecz z rzędu z rodaczką z Ameryki, pokonując Sofię Kenin w dwóch setach 7-6(4), 6-3 z Arthurem Ashe. To pierwszy raz w 2024 roku, kiedy Pegula dotarła do trzeciej rundy Wielkiego Szlema, po dziewięciu kolejnych meczach przed tym rokiem.

W innym miejscu Liudmila Samsonova (16) otrząsnęła się po stracie seta i pokonała Marie Bouzkovą 3-6, 7-6(1), 6-3.

W trzeciej rundzie Pegula zmierzy się z Jéssicą Bouzas Maneiro, a Samsonova zmierzy się z 20-letnią Amerykanką Ashlyn Krueger.

Aktualizacja debla

Zawodnicy rozstawieni z numerem 2 w grze podwójnej mężczyzn i kobiet właśnie rozegrali swoje mecze pierwszej rundy, osiągając rozbieżne wyniki.

Drugi w rankingu męski duet Rohan Bopanna i Matthew Ebden pokonał w trzech setach holenderską parę Robina Haase’a i Sandera Arendsa 6-3, 7-5.

Natomiast rozstawione z numerem drugim zawodniczki Hsieh Su-wei i Elise Mertens uległy Kristinie Mladenovic i Zhang Shuai (na zdjęciu powyżej) w setach 6:2, 6:3.

Wracając do mężczyzn, duet André Göranssona i Sema Verbeeka przetrwał starcie z Jamiem Murrayem i Johnem Peersem, przetrwawszy wiele piłek meczowych i wygrywając minimalną przewagą 4-6, 7-6(6), 7-6(11).