Uncategorized

Iga Świątek przetrwała pełen błędów początek i awansowała do US Open

Numer 1 wśród polskich tenisistek Iga Świątek pokonała we wtorek Rosjankę Kamilę Rachimową 6:4, 7:6 (6), dzięki czemu zdołała pokonać szereg niewymuszonych błędów i zapewnić sobie awans do drugiej rundy turnieju US Open .

Świątek, mistrzyni US Open 2022, wykorzystała trzy z sześciu szans na przełamanie, ale popełniła także 41 niewymuszonych błędów i w drodze do zwycięstwa z czasem 1:52 na stadionie Arthura Ashe’a.

Pięciokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema wypracowała sobie przewagę 4-0 po podwójnym przełamaniu i wydawało się, że jest gotowa na łatwe zwycięstwo, ale Rakhimova skonsolidowała przełamanie i zbliżyła się na jednego gema, zanim Swiatek przypieczętowała zwycięstwo pierwszego seta swoim trzecim przełamaniem w meczu.

Świątek szybko wywalczyła przełamanie w drugim secie, ponownie utrzymując piłkę przy piłce i wychodząc na prowadzenie 3-1, ale nagle zaczęła okazywać oznaki frustracji, jej strzały były niecelne, a Rachimowa nie zamierzała się poddać.

„Na początku czułam się dobrze, ale potem zrobiłam się bardzo spięta… więc starałam się wrócić do swojej gry” – powiedziała Świątek w wywiadzie na korcie po meczu.

Swiatek miała szansę na wygranie meczu serwisem, ale Rakhimova przełamała wynik drugiego seta na 5-5. Set zakończył się tie-breakiem, podczas którego Swiatek obroniła trzy punkty setowe i wślizgnęła się do drugiej rundy.

Następnie zmierzy się z Australijką Darią Saville lub Japonką Eną Shibaharą .